همه چیز در مورد اعتماد به نفس

اعتماد به نفس چیست و چه تاثیری در موفقیت ما دارد؟

اعتماد به نفس یعنی این که هر شخصی خودش را با تمام ویژگی های که دارد باور کند و خود را همانطور که هست دوست داشته باشد. به بیان ساده تر می توان گفت اعتماد به نفس یک نوع خود باوری است؛ یعنی این که فرد خودش را با تمام کم و کاستی های درونی و بیرونی قبول داشته باشد.

می توان گفت اعتماد به نفس اندیشه و باور شما نسبت به روح و روان خود به عنوان یک فرد توانا می باشد. اعتماد به نفس این نیست که شما از هیچ چیز نترسید بلکه به این مفهوم است که شما در مواجه شدن با مشکلات و سختی ها خود را باور دارید و اطمینان دارید که می توانید موانع و مشکلات را از سر راه خود بردارید.

افردی هستند که اعتماد به نفس پایینی دارند، آن ها می توانند بر روحیه فرد تأثیر بدی ایجاد نمایند؛ برای مثال افرادی هستند که از لحاظ ظاهری اعتماد به نفس پایینی دارند. اینگونه افراد در زندگی معمولی دچار مشکلاتی از قبیل گوشه گیری در مجالس و مهمانی می شوند و احساس می کنند کسی به آن ها توجه نمی کند. این امر باعث تنهایی آن ها می شود.
کمبود اعتماد به نفس چه تبعاتی دارد

کمبود اعتماد به نفس می تواند در زندگی مشترک و همچنین زندگی شغلی تأثیر منفی داشته باشد؛ این افراد انگیزه ای برای پیشرفت در کارشان را ندارند. برای بررسی بهتر اعتماد به نفس در یک مقیاس بزرگتر می توان گفت که این گونه از افراد بی هدف هستند و از انجام کارهایی که به آن ها سپرده می شود، سر باز می زنند زیرا فکر می کنند که توان انجام کاری که به آن ها داده شده است را ندارند.

اما زمان آن رسیده است که طرز فکر خود را عوض کنید و به خود باوری دست پیدا کنید و اینکه شما قادر به انجام کارهایی هستید که افراد به شما می سپارند.

باید بگوییم که اعتماد به نفس آن نیست که شما خود را در آیینه ببیند و از دیدن خودتان خوشحال شوید؛ بلکه باید بگوییم که اعتماد به نفس داشتن یعنی این که شما خود را به عنوان یک فرد ارزشمند باور داشته باشید.

 

مدیتیشن اعتماد به نفس – اجازه دادن برای قویتر شدن خودتان

 

قرار گرفتن افراد در محیط های متفاوت بر فقدان اعتماد به نفس آن ها اثر می گذارد که یکی از آن ها شامل محیط اجتماعی پیرامون فرد می شود. ممکن است افرادی مانند دوست یا همکار، قیافه شما را تمسخر کنند و موجب عدم اعتماد به نفس شما شوند. یک مورد دیگر خانواده و محل زندگی شما می باشد. فردی که در خانواده خود هیچ گاه مورد حمایت والدین خود قرار نگرفته است، با این فکر که هیچ کس او را نمی خواهد و دوست ندارد بزرگ می شود و این ذهنت را همیشه با خود دارد و دلیلی برای پایین آمدن اعتماد به نفس این افراد می شود.

نداشتن اعتماد به نفس شما را تبدیل به یک دشمن علیه خودتان می کند و با فکر کردن به این که اگر من فردی زیبا با قدرت و توانایی زیادی بودم، اگر مانند دیگران طناز بودم، اگر می توانستم هر چیز را آن طور که می خواستم تغییر دهم و… این موارد باعث می شوند همه نقاط مثبت تان در ذهن شما نابود شود. این نوع از فکرها حتی زمانی که افراد دیگر از ما تعریف و تمجید می کنند، همواره با ما خواهد بود و یک ندای درونی وجود دارد که تعریف و تمجیدها را نادیده بگیریم.

برای تقویت اعتماد‌به‌نفس خود چه کنیم

باید به این نکته مهم توجه کنید که همه افراد از قدرت و توانایی یکسانی برخوردار نیستند و دلیلی وجود ندارد همه افراد از توانایی های یکسانی برخوردار باشند و کارهای شبیه به یکدیگر را انجام دهند. اگر مدام شما خودتان را با دیگران مقایسه کنید، باید بگویم که خیلی زود از خودتان خسته می شوید و نمی توانید کاری را انجام دهید.

شما باید سعی کنید ارزش و توانایی های که دارید را پیدا کنید. باید این ذهنت را از خود دور کنیم که اگر یک فرد از ما خوشش نیامد، دیگر افراد همین طرز فکر را داشته باشند و این مشکل آن است که از شما خوشش نیامده است؛ نه این که شما مشکلی دارید بلکه افراد زیادی هستند مانند خانواده، دوستان، آشنایان که شما را همان طور که هستید دوست دارند و شما را فردی ارزشمند می بینند.

برای این که بتوانید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید، لیستی از کارهایی که در انجام آن ها موفق بوده اید تهیه کنید اما اگر نتوانستید این لیست را تهیه کنید، غصه نخورید شاید شما فردی باشید خوش خلق باشید که همیشه به افراد اطراف خود لبخند می زنید و باعث خنداندن دیگران می شوید.

همواره سعی داشته باشید که کارهای مورد علاقه خود را انجام دهید ممکن است شما به مطالعه کتاب علاقه داشته باشید و یا این که به باشگاه بروید و ورزش مورد علاقه خود را انجام دهید؛ هر چه شما به انجام کارهایی که مورد علاقه شماست بپردازید، زمان کمتری برای سرزنش کردن خود دارید. بنابراین با انجام کارهای مورد علاقه خود، احساس می کنید یک فرد مفید هستید و همین احساس شما را هدف دار می کند.

از بودن در کنار افراد با اعتماد به نفس پایین خودداری کنید

همیشه سعی کنید دوستانی را انتخاب کنید که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند و در جمع افرادی که از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند نباشید. زیرا باعث افسرده شدن شما می شود. باید بگویم تنها ماندن خیلی بهتر از در جمع بودن با این افراد است؛ شما باید در جمع دوستانی باشید که شما را شاد می کنند و باعث خنده شما می شوند. اگر اطراف خود را از خانواده و دوستان نزدیک پر کنید که شما را هر طور که هستید قبول داشته باشند؛ این احساس موجب می شود شما خودتان را هر طور که هستید دوست داشته باشید.

توصیه ای برای افراد با اعتماد به نفس پایین

با پیشرفت در گذر زمان به افرادی که با پایین بودن اعتماد به نفس رو به رو هستند، توصیه می شود که به روانشناس مراجعه کنند. زیرا برای آن ها بسیار مفید است. همچنین کتاب ها و نوارهای صوتی زیادی در این زمینه برای کمک کردن به این افراد وجود دارد.

برای انجام کارهای خود بدون توجه کردن به این که نتیجه آنچه انجام داده اید چه می شود، تمام انرژی و قدرت خود را برای انجام آن به کار بگیرید. در انجام این کار اولین قدم آن است که شما وجدان کاری داشته باشید تا وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهید و وجدان آسوده ای داشته باشید.

برای آرزوهای خود و اهدافی که در ذهن دارید سعی کنید برنامه ریزی کنید و اهداف کوچک را در برنامه خود مطرح کنید، به طوری که راه رسیدن به آن اهداف برای شما هموار باشد. همین اهداف کوچک شما را برای رسیدن به اهداف بزرگ تر قوی می کند.

 

مدیتیشن اعتماد به نفس – اجازه دادن برای قویتر شدن خودتان

 

هرگاه در مشکلات خود احساس تنهایی کردید به یاد بیاورید که خداوند هیچ گاه شما را تنها نمی گذارد و همیشه کنار شما در هر سختی و مشکلی هست. استعدادها و توانایی های خود را دسته کم نگیرید و مطمئن باشید که ما بی جهت اشرف مخلوقات نشده ایم و با پشتکار می توانیم هر کاری را انجام دهیم.

در لحظات سختی و هنگام مواجه شدن با مشکلات، چند لحظه ای را با خود خلوت کنید و نگذارید که افکار منفی به سراغ شما بیاید و شما را از ادامه تلاش دلسرد کند. به این فکر کنید که باید موانع را حل کنید و تلاش های خود را دوباره شروع کنید تا بتوانید به موفقیت در زندگی برسید.

جمع بندی پایانی

در پایان اگر بخواهیم یک جمع بندی داشته باشیم باید بگوییم که اعتماد به نفس بخش مهمی از زندگی بشریت است. یک فرد با آن به طور کلی خود را دوست دارد. او مایل است برای رسیدن به اهداف شخصی و حرفه ای خود ریسک کند، و به صورت مثبت در مورد آینده می اندیشد.

کسی که فاقد آن باشد کمتر احتمال دارد که به اهداف بزرگ خود برسد. چون این دسته از افراد از دید منفی به تمام زوایا می نگرند. خبر خوب این است که اعتماد به نفس چیزی است که شما می توانید آن را بهبود ببخشید! ایجاد اعتماد به نفس به شما این امکان را می دهد که نگرش مثبت نسبت به خودتان و تعاملات اجتماعی خود داشته باشید و در عین حال یادگیری را برای برخورد با احساسات منفی تقویت و تمرین کنید و بیشتر مراقب خودتان باشید. شما باید یاد بگیرید که اهداف را تعیین کنید.

افکار منفی خود را به افکار مثبت تبدیل کنید. همانطور که به افکار منفی خود توجه می کنید، آن ها را به سمت افکار مثبت هدایت کنید. مثلاً بگویید: «من می توانم موفق شوم، اگر در آن زمینه کار کنم»، و یا «مردم به من گوش خواهند داد.» فقط با چند افکار مثبت در روز شروع کنید.

از تمرکز بر افکار منفی خودداری کنید و بیشتر روی افکار مثبت متمرکز شوید. در نهایت، «مغز» شما باید فضای بیشتری برای افکار مثبت نسبت به افکار منفی داشته باشد.

برای حفظ یک شبکه پشتیبانی مثبت، شما می توانید با کسانی که نزدیک به شما هستند، مثل خانواده یا دوستان خود ارتباط برقرار کنید تا چشم انداز خود را بالا ببرید. علاوه بر این، از افراد یا چیزهایی که باعث ایجاد احساس بدی در شما می شوند دوری کنید.

کسی که دوستش دارید، ممکن است با کلماتی که به کار می برد شما را دچار عدم اعتماد به نفس کند. حتی اعضای خانواده ای که به خوبی در نظر گرفته شده اند، با نظرات خود در مورد آنچه شما باید انجام دهید، می توانند به اعتماد به نفس شما ضربه بزند.

همان طور که شما نگرش مثبت خود را پرورش می دهید و قدم هایی برای رسیدن به اهداف خود می گیرید، ممکن است این ناظران بیشتر آشکار شوند. تا زمانی که اعتماد به نفس خود را بالا می برید تا حد امکان، تماس خود را با آن ها محدود کنید.

کمی وقت بگذارید و در مورد افرادی که در زندگی شما واقعاً احساس خوشحالی ایجاد می کنند فکر کنید. همچنین یک هدف را برای صرف وقت بیشتر با افرادی که حامی سربلندی شما هستند، ایجاد کنید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

 

مدیتیشن اعتماد به نفس – اجازه دادن برای قویتر شدن خودتان

چگونه انگیزه خودمان را بالا ببریم؟

ایجاد انگیزه با راه هایی که شما را به هدف می رساند

برای این که بتوانید انگیزه انجام کاری را در خود تقویت کنید، در وهله اول باید بدانید که انگیزه چیست. به طور کلی انگیزه را یک مجموعه متشکل از موارد زیاد تعریف می کنند. در واقع هر چیزی که بتواند موجودات زنده را به حرکت وا دارد، انگیزه نام دارد. بسیاری از افراد، انگیزه را اولین عنصر تشکیل دهنده رفتار آدم ها می دانند. این انگیزه است که ما را وادار به انجام کاری که دوست داریم می کند. اما نکته اینجاست که چگونه برای انجام کارها در خودمان انگیزه ایجاد کنیم تا هدفی که در ذهن داریم به واقعیت تبدیل شود؟!

گام اول: تمرکز داشته باشید
در هنگام ترس فکر نکنید

این نکته یکی از مهمترین مواردی است که در حین انجام کارها باید به آن توجه داشته باشید تا بتوانید در ایجاد انگیزه موفق عمل کنید. در واقع همه ما در بسیاری از مواقع افکاری منفی در سر داریم که به آن پر و بال می دهیم. در اکثر مواقع فکرمان به چیزی مشغول شده که هیچ نمی خواهیم به آن فکر کنیم.

مطمئنا این بدترین اتفاقی است که می تواند برای افراد رخ دهد؛ اینکه بر روی چیزهایی که نمی خواهیم متمرکز شویم. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که ذهن چگونه باید متوجه شود آن چیزی که در ذهنمان وجود دارد را نمی خواهیم؟!

همواره دلایل مختلفی برای مضر بودن ترس عنوان می کنند. یکی از شایع ترین عوارضی که ترس از خود به جای می گذارد، بی انگیزگی است. افکار منفی که از طریق ترس بر ذهن افراد نفوذ می کند بسیار خسته کننده و طاقت فرسا خواهد بود. «ترس» انرژی را تحلیل می دهد و باعث نگرانی مداوم افراد می شود.
هدفی در نظر گرفته و برای آن برنامه ریزی کنید

یکی از اصول فراموش نشدنی کارها، برنامه ریزی است. اگر فردی مثبت اندیش باشید مطمئنا می توانید در این راه به موفقیت برسید. اما نکته اینجاست به دلیل این که ذهن توانایی تشخیص افکار مثبت و منفی را ندارد و تنها بر روی کلمات و احساسات مرتبط با آن ها تمرکز دارد، از همین رو فکر کردن در رابطه با موضوعات مثبت می تواند تاثیر بسیار زیادی در این راستا داشته باشد. به عنوان مثال همواره با فکر کردن به این مسئله که می خواهم امنیت مالی داشته باشم، افکار منفی را از خود دور کنید و به دنبال راه حلی برای رسیدن به امنیت مالی بروید.

نکته ای که می تواند در ایجاد انگیزه بسیار کمک کننده باشد، داشتن چند نمونه برنامه کارآمد می باشد. هر چند که برنامه ریزی جزء سخت ترین کارهای دنیا به حساب می آید. اما زمانی که به اهدافتان فکر می کنید اراده و انگیزه لازم برای هماهنگی و انجام آن ها در شما ایجاد خواهد شد. اگر واقعا برای رسیدن به اهدافتان تاکید دارید باید ابتدا مشخص کنید که چه چیزی می خواهید و چه برنامه ای شما را در راستای تحقق بخشیدن اهدافتان کمک می کند.

هدفی مشخص تعیین کنید


هیچ گاه اطراف خود را شلوغ نکنید. سعی کنید پله ها را یکی یکی به سمت بالا طی کنید و به آن چیزی که مد نظر دارید برسید. اگر یک لیست بلند بالا از اهدافی که در سر دارید تهیه کنید، مطمئنا نخواهید توانست تمامی آن ها را به واقعیت تبدیل کنید و در تمام طول مسیر زندگی خود استرس خواهید داشت. از همین رو باید بیخیال همه شان شوید. طی کردن مسیر به صورت قدم به قدم، شدنی تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. تمرکز بر روی یک چیز باعث می شود که در ابتدا به آن دست پیدا کنید و سپس به سراغ هدف بعدی بروید.

عدم تمرکز بر روی هدفی خاص، می تواند عدم تمرکز بر روی خودتان را نیز به دنبال داشته باشد و در نهایت هیچ انگیزه ای را نیز با خود به همراه ندارد. شما باید دو نوع هدف برای خود در نظر بگیرید؛ اهداف کوچک تر و کوتاه مدت. این تقسیم بندی امکان رسیدن شما به هدف را تنها با برنامه ریزی های کوتاه میسر می کند و سبب ایجاد انگیزه بیشتری در شما می شود.

همواره سرگرم باشید

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که از کارهایی که در طی روز انجام می دهید رضایت ندارید. باید بدانید که شماتت هیچ فایده ای ندارد؛ بلکه تنها باید آن ها را به دست فراموشی بسپارید و از تجربیاتی که در این راستا به دست آورده اید نهایت لذت را ببرید. در واقع شما باید به سراغ سرگرمی های تازه بروید و با نگاهی منطقی به اطراف وقت خود را صرف کارهای مثبت و البته پر انرژی کنید.

همه می دانیم که خواستن توانستن است. اما تاکنون تا چه اندازه به این مثال جامعه عمل پوشانده ایم؟ اگر به دنبال کاهش وزن هستید، می توانید به جای دویدن به سراغ کیک بوکسینگ بروید، مطمئنا هیجان بیشتری برای شما به همراه دارد. تغییر نوع زندگی و محیطی که در اطراف خود هر روز با آن مواجه هستید تاثیر بسیار زیادی در رسیدن به خواسته هایتان و ایجاد انگیزه در شما خواهد داشت. به این دلیل که انعطاف پذیری در محیط اطراف در ایجاد انگیزه تاثیر بسیار زیادی دارد.
مطالعاتی درباره انگیزه انجام دهید

شاید این ایده را کمی احمقانه بدانید، اما نکته اینجاست که مطالعه درباره انگیزه و آن چیزی که در ذهنتان وجود دارد امری شدنی به حساب می آید. یکی از راه های ایجاد انگیزه، مطالعه داستان زندگی افراد موفق است. این کار مغز شما را وادار به فکر کردن و پیدا کردن راهی برای رسیدن به موفقیت در زندگی می کند. این داستان ها شما را برای پیشرفت ترغیب می کند و از بی تفاوتی که دنیایتان را دربرگرفته خارج می کند. از همین رو دست از گشت و گذارهای بی فایده در شبکه های اجتماعی بردارید و به سراغ انجام امور مفید بروید.
جایزه ای برای خود در نظر بگیرید

کمی با خود صادق باشید. هیچ گاه نمی توانید رسیدن به نتایج مطلوب را در سریع ترین زمان ممکن به دست آورید. مطمئنا سال ها طول می کشد تا بتوانید از کسب و کاری که راه اندازی کرده اید کسب درآمد کنید. و حتی ماه ها طول می کشد تا به وزن ایده آل خود برسید. اما رسیدن به احساس رضایت و خشنودی فوری چیزی نیست که برای آن سال ها صبر کنید. پاداش دادن به خودمان جزء آن دسته از مواردی است که در کسری از ثانیه احساسی توام با هیجان و خوشحالی را برای افراد پدید می آورد و در ایجاد انگیزه بسیار کمک کننده خواهد بود.

از همین رو نباید در صورت محقق شدن اهداف، پاداشی را برای خود در نظر بگیرید. بهترین کار این است که پس از تعیین اهداف، نقاط کوچکی را برای خود معین کنید و پس از دستیابی به هر کدام از آن ها جوایزی را برای خود در نظر بگیرید. آیا ۲ کیلو وزن کم کرده اید؟ عالیه پس جایزه ای را برای خود در نظر بگیرید.

گام دوم: قدم هایی برای افزایش اعتماد به نفس بردارید


به نیمه پر لیوان نگاه کنید

مهمترین نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که بدانید چه چیزی را در اختیار ندارید و می خواهید به آن دست پیدا کنید. شما همواره باید واقع بین باشید و نواقص خود را ببینید و نداشته هایتان را قبول کنید. در این صورت است که می توانید اهدافی درست و در راستای رسیدن به موفقیت تعیین کنید. مطمئنا نداشته ها همواره افکاری منفی، بی انگیزگی و بی علاقگی شدیدی را برای افراد به همراه دارد؛ اما فکر کردن به چیزهایی که می تواند افراد را در وضعیتی مناسب قرار دهد، بهترین راهکاری است که برای ایجاد انگیزه پیش روی آن ها قرار دارد.

شما در این راستا باید به سراغ نوشتن ۱۰ مورد از داشته هایتان رفته و برای آن ها از خدا سپاسگزار باشید. انجام هر روزه این کار باعث می شود تا تمرکز بیشتری بر روی خود و چیزهایی که ساخته و به دست آورده اید داشته باشید. اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که تمامی این موارد به اعتماد به نفس افراد برمی گردد. با نگرشی مثبت و تکرار جمله «من می توانم انجامش دهم» رسیدن به اهداف را آسان تر کنید و به ایجاد انگیزه در خودتان کمک کنید.
راهی مناسب برای رسیدن به اهداف پیدا کنید

اولین چیزی که باعث رسیدن شما به اهدافتان می شود می تواند تهدید آمیزترین چیزی باشد که شما در زندگی با آن روبرو می شوید. زیرا امکان از دست دادن کامل انگیزه شما وجود دارد، به طوری که هدفتان را به طور کامل فراموش کنید. از همین رو آگاهی از مسیری که باید برای رسیدن به اهداف طی کنید، خیلی راحت تر می تواند شما را در طی کردن پله های ترقی یاری کند.

تمامی منابعی که پیش روی شما قرار دارد را مورد بررسی قرار دهید. مطمئنا ظهور تکنولوژی های جدید می تواند نقش بسیار موثری در این راستا داشته باشد. از همین رو هیچ بهانه ای نمی توانید داشته باشید. آگاهی از تمامی مواردی که شما را در رسیدن به اهدافتان کمک کند از شما یک متخصص خواهد ساخت و ذهنی آرام و دور از هرگونه استرس را برای شما به همراه خواهد داشت. آگاهی از مسیر و چگونگی طی کردن آن، افکار منفی را از شما دور کرده و اعتماد به نفس را به شما باز می گرداند و در ایجاد انگیزه به شما کمک شایانی خواهد کرد.
اطراف خود را پر از چیزهای مثبت کنید

همه ما بر این عقیده ایم که جهان همواره در جهت مخالف ما حرکت می کند. مطمئنا برای شما پیش آمده که اطرافیانتان تلاش می کنند تا با حرف هایشان شما را ناامید کرده و از ادامه حرکت شما جلوگیری کنند. در این لحظه است که شما به فکر مقاومت می افتید و درصدد اثبات توانایی هایتان خواهید بود و در نهایت توانایی هایتان را علاوه بر خود به او نیز اثبات خواهید کرد. از همین رو باید از او تشکر کنید، زیرا او به صورت ناخواسته برای حرکت به سمت جلو در شما ایجاد انگیزه کرده و به شما کمک کرده است. پس دوستش داشته باشید.
از کم شروع کنید

مطمئنا هیچ راهی برای رسیدن به اهداف آن هم یک شبه وجود ندارد. مطمئنا مثال های اغراق آمیزی وجود دارد اما نکته اینجاست که در اختیار داشتن اهدافی که امکان محقق کردن آن ها کم است باعث توقف شما خواهد شد. از همین رو کمی کوتاه بیایید. می توانید راه موفق شدن را با ساختن اکانتی در یوتیوب آغاز کنید و یا آهنگی با هر سازی که دوست دارید بنوازید. تمامی این کارها در راستای رسیدن شما به اهدافی بزرگ خواهد بود، اما تفاوت اینجاست که شدنی تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.

اگر به سراغ تهیه لیستی از اهداف خود می روید، به نفعتان است که از کوچک ترین آن ها شروع کنید. محقق ساختن آن ها برای شروع کارهای بعدی در شما ایجاد انگیزه خواهد کرد. دستاوردهای واقعی همانند این است که شما نصف راه رسیدن به اهداف را طی کرده اید.
همواره تجسم کنید

سعی کنید روزانه چند دقیقه را به خود اختصاص دهید و لحظه ای را تجسم کنید که به اهدافتان دست پیدا کرده اید. دقت داشته باشید که باید تمام مراحل آن را تجسم کنید؛ اعم از نحوه انجام دادن، راه هایی که در طول مسیر پیموده اید و… تاکنون فکر کرده اید که چه حسی خواهید داشت؟ سعی کنید در این راه از تمام حواس پنجگانه خود بهره گیرید. چه مزه و حتی بویی را حس می کنید؟ صداهایی که می شنوید و… متصور شدن تمامی این موارد می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان و ایجاد انگیزه درونی کمک کند.

گام سوم: به راهتان ادامه دهید


با هیجان به سمت جلو حرکت کنید

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که قبل از اینکه به آن چیزی که می خواهید دست پیدا کنید، دیگر جذابیتی برای شما ندارد. حتی اگر روی هدفی کار کردید و برایش وقت و انرژی گذاشته اید. باز هم این ریسک وجود دارد که زودتر از آن چیزی که فکر کنید خسته شوید. از همین رو باید با ایجاد انگیزه جلوی این اتفاق را بگیرید. شما باید با در نظر گرفتن توانایی هایتان تجارب جدیدی را به دست آورید و با استراتژی های جدیدی که در راستای رسیدن به اهدافتان در نظر گرفته اید خودتان را برای عملی شدن آن ها آماده کنید.

اطرافتان را از تصاویری که دوست دارید پر کنید، قرار دادن تصاویر جذاب در اطراف خود انگیزه شما را برای انجام کارهای متفاوت بالا می برد. یادداشت های غیرمنتظره و کوچکی را در گوشه و کنار محیط کار و حتی خانه قرار دهید تا با ایجاد انگیزه به شما یادآور شود که در راه رسیدن به اهدافتان ثابت قدم خواهید بود.
به طور مداوم طرح خود را اصلاح نمائید

مطمئنا برای این که بتوانید کاری را شروع کنید یک هدف برای خود در نظر گرفته اید و چگونگی رسیدن به آن ها را نیز می دانید. اما زمانی که مرحله اجرایی آن آغاز می شود، این امکان وجود دارد که برخی کارها را بی فایده و تنها وقت تلف کردن بدانید. از همین رو تجزیه و تحلیل طرح و بازسازی آن نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

از همین رو باید به سراغ تهیه لیستی از فعالیت های خود بروید و بررسی کنید که کدام یک از آن ها می تواند بازدهی بالاتری داشته باشد. کدام کم اهمیت تر بوده و با حذف آن ها لطمه ای به طرح وارد نمی شود و…. . این موارد به شما کمک می کند تا بازدهی خود را افزایش داده و از هدر رفتن وقتتان جلوگیری کنید. همچنین با ایجاد انگیزه بالا به سمت جلو حرکت نمائید.
جلوی چشم باشید

سعی کنید وقتی تصمیم به کاری می گیرید آن را با همه به اشتراک بگذارید این کار در ایجاد انگیزه به شما کمک می کند. به عنوان مثال اگر صبح شنبه تصمیم به ترک قهوه خوردن گرفته اید، بهتر است آن را با آبدارچی شرکت، همکاران و حتی خانواده خود به اشتراک قرار دهید. این کار باعث می شود حتی به دلیل حفظ آبرویتان نیز از حرکت کردن به سمت آن خودداری کنید و به آن هدفی که برای خود تعیین کرده اید برسید.
از کاه، کوه نسازید

مطمئنا تاکنون جمله «اجازه ندهید موانع شما را زمین بزنند» را شنیده اید؛ و مطمئنا می دانید که در راه رسیدن به اهداف موانع بسیار زیادی وجود دارد که به هیچ عنوان نمی توان از آن ها فرار کرد. حتی موفق ترین افراد نیز با موانع و شکست های بسیار زیادی روبرو شده اند. چون موفقیت بدون موانع هیچ مفهومی نخواهد داشت.

آسان ترین راهی که پیش روی افراد قرار دارد، عقب نشینی و به طور کلی پاک کردن صورت مسئله است. باشد شما با انجام این کار به خودتان این پیام را رسانده اید که نمی توانید. اما هیچ جای نگرانی نیست زیرا شکست امروز تنها مختص امروزه بوده و نباید امید انجام کار را از شما بگیرد و در ایجاد انگیزه شما را دلسرد کند.
از دوستان و همفکرانتان بخواهید شما را حمایت کنند

باید این مسئله را با خود اعتراف کنید که کارهای بسیار کمی را می توان به تنهایی به سرانجام رساند. از همین رو اگر کسی را در اطراف خود دارید که می تواند در این راستا به شما کمک کند پس از او بخواهید همراه شما باشد. شما باید به این باور برسید که درخواست کمک از دیگران به هیچ وجه نشانه ضعف و حتی حماقت شما نیست.

در واقع افراد موفق کمک دادن و یا کمک گرفتن را نوعی انسانیت می دانند. از همین رو تهیه یک گروه درجه یک به شما علاوه بر ایجاد انگیزه کمک می کند تا همواره انرژی لازم برای انجام کارهایتان را داشته باشید. حتی این گروه می توانند منابع لازم را در اختیار شما قرار داده و ایده های جدیدی را برای محقق کردن اهدافتان رونمایی کنند.
به سراغ ترسیم نمودار پیشرفت بروید

به طور طبیعی ما انسان ها ترجیح می دهیم تا همه چیز به صورت عینی پیش برود. در واقع این کار انگیزه لازم برای انجام کارها و محقق کردن اهدافشان را در اختیار آنها قرار می دهد. یک دفترچه مخصوص برای خود تهیه کنید و تمامی وظایف و کارهایی را که باید به صورت روزانه انجام دهید در آن یادداشت نمائید. و به طور مداوم آن را چک کنید تا اهداف میانی و کوچک خود را شناسایی نمائید تا بتوانید در ایجاد انگیزه موفق تر عمل کنید.

همواره این جمله را با خود تکرار کنید که زندگی کوتاه است. امروز را آن گونه که هست درک کنید و کارهایی را که دوست دارید را انجام دهید. تنبلی را کنار بگذارید زیرا فردا کارهای دیگری برای انجام دادن خواهید داشت.

10 روش خلاقانه برای کسب درآمد در خانه!

کسب و کار خونگی… عجب ایده هیجان انگیزی !

ایده کسب و کار خونگی برای خیلی ها هیجان انگیزِ و باحاله… چون وقتی دردسر استخدامِ کارمند، ساعاتِ ورود و خروج و حتی صبح زود بیدار و آماده شدن  برای رفتن به سرِ کار باعث میشه خیلی ها دنبال کارهای بگردند… که تو خونه باشند و البته درآمد هم داشته باشند.

اما واقعا فکر کردید کسب و کار خونگی به همین سادگی هاست؟ خب باید بگم… درست فکر کردید ! واقعا سادست… اما باید بلد باشید چه کار کنید، چطور انجامش دهید و چه کارهایی را چه زمانی انجام بدید.

در این مقاله میخواهیم 10 کسب و کار خانگی ساده‌ای که میتونه براتون درآمدزا باشه رو معرفی کنیم :
آماده اید؟

10 روش خلاقانه برای کسب درآمد در خانه

1 – یک کانال تلگرام راه اندازی کنید

درآمد ماهیانه 3 الی 20 میلیون تومان فقط از کانال تلگرام،
با روزانه کمتر 3 ساعت وقت؛ ایده جذابی نیست؟

هست ! فکر کردید کار سختیه؟ خب… آره یکم ! اما اگر واقعا بخواهید، میتونید انجامش بدید. اولین کاری که باید انجام بدید، راه اندازی یک کانال تلگرام است. شروع به تولید کردن محتوا باید بکنید؛ محتوای بامزه و خنده دار معمولا چیزهایی هستند که مردم دوست دارند.

محتوای سرگرم کننده راحت ترین گزینه هستند؛ مردم دوست دارند وقتی به شبکه‌های اجتماعی میان سرگرم بشن… اصلا ماهیت شبکه‌های اجتماعی سرگرمیه ! پس اولین گزینه‌هایتان که میتونین سریع ازش جواب بگیرین، راه اندازی کانال تلگرام یا یک پیج اینستاگرام پر از محتوای سرگرم کننده است.

پس از اینکه محتوا تولید کردید، آنرا به صورت زمانبندی برای اعضای کانال تون در کانال قرار میدید و پس از افزایش اعضای کانال، از کانال های دیگه پول میگیرید تا براشون توی کانال خودتون تبلیغ کنید.

خب، بیایید محاسبه کنیم درآمد احتمالی شما چقدر میتونه باشه؟

شما اگر روزی 3 تبلیغ به مبلغ هر تبلیغ 50 هزار تومان در کانال تون قرار بدید، ماهیانه بیش از 4.5 میلیون تومان درآمد خواهید داشت… برای یک شغل پاره (و … خیلی پاره) وقت خوب نیست؟ عالیه !

برای مثال، کانال تلگرامی گیزمیز از معروف ترین کانال‌هاست که مدیر آن در مصاحبه‌اش (یا خودتون با یک محاسبه ساده میتونید بفهمید) گفت حدودا ماهیانه 30 الی 50 میلیون تومان درآمد دارد.

کار مدیر کانال تلگرام گیزمیز چیزی جز انتخاب و آماده سازی محتوای جذاب و سرگرم کننده برای اعضای کانال نیست… و شما هم اگه بخواهید تبلیغات کمتر اما با قیمت بالاتری بگیرید (مثل کانال گیزمیز) درآمد شما از سقف 20 میلیون تومان هم عبور خواهد کرد…

اگر مدیریت کانال تلگرامی رو دوست ندارید، شغل بعدی میتونه براتون مناسب باشه :

2 – تولید محتوا به صوت فریلنسینگ

  • تخمین درآمد ماهیانه : 2 الی 10 میلیون تومان

 

فری لنسینگ یا Freelance چیست؟ تعریف عام آن میشود سایت هایی که کارمند و کارفرما را به هم  لینک میکند؛البته به صورت آنلاین. مانند نسخه ایرانی اش وبسایت پونیشا

اگر به نوشتن علاقه دارید یا احساس میکنید میتونید از عهده کار های نوشتنی و تایپ کردن (یکی از ساده ترین کارها) برآیید، یا میتونید ترجمه کنید بهتر است یک حساب کاربری برای خودتون در این سایت ها درست کنید و منتظر مشتری تان باشید.

توی دنیای امروزی کسب و کارها برای وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی‌شون محتوا میخوان… شما میتونین این محتوا رو یا به صورت ترجمه از وبسایت‌های موضوعات مشابه خارجی یا با تولید (نگارش و تالیف) بنویسید و به کسب و کارهای مختلف بفروشید.

سایت‌های خبری، وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی مختلف میتوانند مشتری شما باشند.

البته این تمام ماجرا نیست !
شما حتی میتونید پا فراتر بزارید و سایت خودتون رو بزنید و برای خودتون بنویسید و کسب درآمد کنید از طریق تبلیغاتی که به شما میشه… یک وبلاگ شخصی داشته باشید و یا در زمینه ای خاص شروع به نوشتن کنید… به همین سادگی !

 

3 – مربی ورزشی آنلاین شوید

  • تخمین درآمد ماهیانه : 3 الی 10 میلیون تومان

 

مگه میشه؟ البته! خیلی وقت است که حتی در کشور خودمون ایران اکثر چیز ها مانند مربی ورزشی اینترنتی هم شده.

آیا احساس میکنید چیزی از فیتنس و بدنسازی بلدید؟ عالی است!
امروزه به لطف شبکه های اجتماعی همه در دنیای اینترنت، دنبال توصیه ها و مشاوره هایی برای زیبایی اندام و فیتنس و … هستند. شما هم با وسایل ارتباطات اجتماعی مانند اینستاگرام، واتس آپ، وایبر و … میتوانید کارتان را شروع کنید.

برای تبلیغات میتوانید از Twitter, Facebook,Pinterest ,LinkedIn , Google+ و البته وبسایت یا وبلاگ خودتون استفاده کنید.  اگر واقعا بار علمی یا تجربه خوبی دارید، مردم حتما از شما برنامه غذایی یا ورزشی میگیرند.

این ایده برای مربی هایی که نمی خواهند تو ترافیک تهران از این باشگاه به آن باشگاه بروند و ساعاتی طولانی را در باشگاه سپری کنند بهترین ایده است. اما یادتان باشد… برای شروع باید تا مدت زمان معینی رایگان کار کنید (مطالب و پست های رایگان منتشر کنید) تا مردم شما را بشناسند و بعد به شما اعتماد کنند بخواهند به شما پول پرداخت کنند.

 

4 – از خونه کارهای هُنری تان را بفروشید

  • تخمین درآمد ماهیانه : 5 الی 50 میلیون تومان

 این ایده برای اون دسته افرادیست که دید هنری دارند و با دنیای هنر عشق میکنند.
شما میتوانید ایده خودتون را در سایت های بازاریابی و فروش محصولات آنلاین مثل دیوار، شیپور و ایسام بفروشید البته باید درصدی به صاحب سایت هم بابت خدمات و فضایی که در اختیار شما قرار داده، بپردازید.

یک راه دیگر هم داشتن یک صفحه اینستاگرام و تبلیغ آثار هنریتان است! (در تمام موارد میتونید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید… عالی نیست؟)

خیلی ها درحال حاضر ازین طریق به خوبی کسب درآمد میکنند؛ کافیست مردم شما را بشناسند و کاری کنید آنها شما و هنرهای دستی تان را ببینند و بپسندند.

 

5 – خُرده فروشی آنلاین خودتون رو دایر کنید

  • تخمین درآمد ماهیانه : 1 الی 100 میلیون تومان

امروزه مردم بیشتر از قبل به صورت آنلاین خرید میکنند.
از شارژ موبایل گرفته تا خودِ گوشیِ موبایل و حتی مبلمان ! شما لازم نیست ساعات طولانی را اطراف شهر بگردید تا مردم از محصولات شما خریداری کنند… شما براحتی میتوانید به صورت آنلاین بلیط سینما و تآتر هم بفروشید و از این طریق درصدی پورسانت کسب کنید.

برای اینکار شما احتیاج به یک وبسایت یا وبلاگ دارید (که یک کمی نیاز به تخصص دارد…) و بعد کافیست با فروشنده محصولات در دنیای خارج از اینترنت وارد مذاکره شوید تا محصولاتشان را به صورت آنلاین بخواهید بفروشید.

این یعنی شما تولید کننده نیستید، مغازه ای به مراتب کم هزینه تر از مغازه واقعی در کوچه و خیابان دارید که محصولات تولید کننده های دیگر را می فروشید… به نام وبسایت !

 

6 – اینفلوئنسر باشید

  • تخمین درآمد ماهیانه : 2 الی 30 میلیون تومان

برند‌های بزرگ دنیا کم کم رو آورده‌اند به تبلیغات مردمی؛
یعنی شما یکنفر را دنبال میکنید در شبکه‌های اجتماعی و صحبت‌های اون شخص رو درمورد کسب و کار یا حوزه کاری‌اش قبول دارید. اگر آن شخص مثلا یک بلاگر یا اینفلوئنسر باشد (یعنی کسی که در مردم نفوذ دارم و مردم حرفش را گوش میکنند) شرکت‌ها حاضرند محصولاتشان را رایگان در اختیار این افراد قرار دهند تا این افراد نظرشان را راجع‌به محصول مورد نظر اعلام کنند

یعنی شما رسانه ای میشوید که مردم به شما گوش میکنند و برندهای برتر دنیا به شما پول میدهند تا شما به دنبال کننده هایتان بگویید چرا محصول جدید این شرکت، خیلی خوب است… ایده جالبیست ! یه سری به سایت زومیت بندازید متوجه میشوید.

نمونه دیگر آن آقای خوش‌خوراک یا MrTaster خودمان است، آقای حمید سپیدنام یک اینفلوئنسر است، اون به رستوران‌های مختلف میرود نقد میکند… به همین سادگی به همین خوشمزگی !

 

7 – سوییت یا اتاق اضافی خانه تان را اجاره دهید

  • تخمین درآمد ماهیانه : 2 الی 8 میلیون تومان

این ایده نیز در ایران کمتر شاهدش هستیم اما اگر میتوانید اتاق اضافی یا سوییتی دارید اجاره دهید، تو خونه خودتون نشسته و درآمد کسب خواهید کرد.

یکی از بهترین راه ها، دادن تبلیغ در وبسایت دیوار یا شیپور برای این منظور است. شما میتونید آگهی های مشابه را در این وبسایت ها به چشم ببینید !

 

8 – بازاریابی تلفنی کنید، از خونه خودتون

  • تخمین درآمد ماهیانه : 4 الی 100 میلیون تومان

اکثر شرکت های بزرگ یا تازه تاسیس در روزنامه های نیازمندی ها بدنبال بازاریاب های تلفنی هستند. بازاریاب های تلفنی، همان افرادی هستند که باید به لیستی از مشتری های احتمالی زنگ بزنند و محصول شرکت را جهت خرید به آنها پیشنهاد دهند.

بعضی از شرکت ها میخواهند شما از خود شرکت این کار را انجام دهید اما اگر بتوانید متقاعدشان کنید که این کار را به خانه ببرید ! عالی میشود…

تو خونه خودتون میشینید و فقط زنگ میزنید و تلفنی محصولات شرکت را میفروشید و از محصولاتی که اصلا خودتون تولید نکردید، فقط فروختید، سود می برید !

این کار حتی میتواند شغل دوم شما هم باشد !
یعنی زمانی که از سرکار به منزل می آیید میتوانید به مدت 2 ساعت هم از طریق فروش تلفنی کسب درآمد کنید.

 

9 – از خانه، معلم سرخونه باشید

  • تخمین درآمد ماهیانه : 2 الی 7 میلیون تومان

اگر در هر حوزه کاری متخصص هستید مانند موسیقی، تدریس و مشاوره، آشپزی و … میتوانید علم خودتان را به دیگران بفروشید. شما میتوانید یک سایت برای خود دایر کنید، یا در شبکه های اجتماعی (باز هم…) صفحه ای برای خود درست کنید و بعد از جذب مشتری به صورت تلفنی، آنلاین (وِب کَم – ارتباط تصویری) و روش های دیگر به دیگران درس بدهید.

شاید تعجب کنید اگر بدانید بیش از 2000 نفر به صورت موفق در حال انجام همین کار در ایران هستند… یک جستجوی ساده شما را به حیرت زده خواهد کرد.

 

10 – خیاطی کنید

  • تخمین درآمد ماهیانه : 1 الی 12 میلیون تومان

همه ی مردم لباس میپوشند و به تعداد افراد کره زمین سلیقه وجود دارد.
شما میتوانید از تو خونه لباس هایی طراحی کنید، بدوزید و بفروشید ! یا حتی کیف، چمدان و … روش کار بدین صورت است ابتدا مشتری جذب کنید، سپس لباسی را که سفارش داده است بدوزید و به او تحویل دهید.

اگر در این زمینه میخواهید فعالیت کنید حتما از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و Pinterest شروع کنید چون افراد بازار هدف شما بیشتر در این شبکه های اجتماعی (مربوط به مد و فشن) فعال هستند.

 

 

باورهایی که ما را در فقر نگه میدارد!

باورهایی که ما را ثروتمند نمیکند!

بعضی وقت ها ما باورهایی داریم که بدون اینکه متوجه بشیم آنها مانند یک دروغ بزرگ برای ما عمل میکنند و باعث میشود ما به موفقیت و ثروت نرسیم و همچنان در فقر بمانیم.

در این ویدئو استاد یزدان مهربانی به چند نمونه از این باور ها و دروغهای ذهنی اشاره میکند و شما میتوانید با کار کردن روی خودتون این باورهای مخرب رو از بین ببرید و در های رحمت و ثروت بی کران را روی خودتون باز کنید.

این نمونه ای از دروغ هایی است که ما به خودمون میگوییم تا اصلا قدمی برای پیشرف و گسترش کسب و کارمون بر نداریم.

امید وارم با دیدن این کلیپ مسیر زندگی شما به سمت ثروت تغییر پیدا کند…

 

حجم ویدئو: 60 MB            مدت زمان: 8 دقیقه

ایده پولساز با 10 بز و 8 میلیون درآمد در ماه

درآمد ۸ میلیونی با ۱۰ بز

جواد ابراهیم پناه از کودکی به حوزه دامپروری علاقه داشت، در دانشگاه نیز رشته دامپروری خواند و در دوران سربازی و وقتی در نیروی هوایی ارتش در شهر مشهد خدمت می‌کرد، در قمست جهاد سازندگی مسئول رسیدگی به دام‌ها شد و توانست با رشد و توسعه این بخش، یک گاوداری با سودآوری خوب برای جهاد تاسیس کند.

پیش از اینکه کار خود را در حوزه پرورش بز آغاز کند، چند سالی هم مرغ داری را تجربه کرده است.

جواد ابراهیم پناه اظهار کرد: در ابتدای کارم در حوزه بز ۳۰ میلیون تومان وام به کمک بسیج سازندگی گرفتم و این وام محرک خوبی برای این کار تولیدی بود. بالاخره کار پرورش بز سانن را آغاز کرده و در سه حوزه اصلی این تولیدی فعالیت می‌کند. حوزه اول پرورش بزغاله سانن، حوزه دوم فرآوری محصولات لبنی مثل کره و پنیر و کشک و خامه از شیر بز سانن و حوزه سوم که برای اولین بار در ایران رخ می‌دهد، تولید بستنی از شیر بزسانن است.

ابراهیم‌پناه گفت: خاستگاه‌نژاد بزسانن کشور فرانسه است ولی در میان تمام نژادهای شیری بز در درنیا، نژاد سانن بیشترین پراکندگی را داراست. هر بز معمولی در کشور ما سالانه در حدود ۱۵۰ کیلو شیر می‌دهد، در صورتی که تولید شیر بز سانن ۱۰ برابر است.

این کارآفرین از خواص دارویی این شیر هم می‌گوید: که درمانی قطعی و مناسب برای خیلی از بیماری‌ها از جمله روماتیسم است.

وی افزود: برای اینکه بهره وری را در این کار افزایش دهیم، بز نر را سانن انتخاب کرده و بز ماده را از بزهای بومی انتخاب می‌کنیم، تا بزغاله‌ای که به دنیا می‌آید، بزغاله ای با بهره وری بالا و همچنین سازگار با شرایط بومی کشور ما باشد.

این کارآفرین ادامه داد: همسر، برادر، خواهر و دو پسر جواد ابراهیم پناه در کار پرورش بز به او کمک می‌کنند و به جز آن‌ها، برای ۴ نفر دیگر هم شغل ایجاد کرده است.

ابراهیم‌پناه که واحد تولیدی‌اش در شهر مشهد مقدس و در استان خراسان رضوی قرار دارد، می‌گوید: ۵۲ رأس بز داریم که در روز تقریبا ۹۰ تا ۱۰۰ کیلو شیر می‌دهند. هر کیلو شیر بز سانن را به قیمت ۳۵۰۰ تومان می‌فروشیم. بز در طول سال فصل خاصی برای شیردهی ندارد و در طول سال ۱۰ ماه شیر می‌دهند. در کنار فروش شیر از تولید بزغاله نیز سالانه ۱۰۰ میلیون تومان درآمد داریم.

ابراهیم‌پناه در پایان گفت‌وگو گلایه‌ای هم از جوانان دارد و با یک حساب سرانگشتی می‌گوید که شغل‌های تولیدی درآمد بسیار بهتری دارند. وی می‌افزاید: «جوانان ما کم کار شده‌اند. فرهنگ بدی رواج پیدا کرده است.

چرا جوانان ما به دنبال کار دولتی هستند؟ کار دولتی حقوق بخور و نمیر دارد. با وام هایی که امروز برای کارهای تولیدی داده می‌شود، راحت می‌توان ۱۰ رأس بز خریداری کرد.

حال این ۱۰ بز را یا به چرا ببرد یا در سالنی مخصوص علوفه بدهد در روز ۳۰ کیلو شیر خواهد داشت، اگر این ۳۰ کیلوگرم شیر را به قیمت هر کیلوگرم ۳ هزار و ۵۰۰ تومان بفروشد روزی ۱۱۵ هزار تومان می‌شود.

وی افزود: هر بز در روز ۳ کیلو علوفه می خورد که به قرار هرکیلو علوفه ۲ هزار و ۵۰۰ تومان می‌شود روزی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان. غذای هر بز را اگر از ۱۱۵ هزارتومان کم کنیم درآمد روزانه از شیر ۱۰۷ هزار و پانصد تومان می‌شود.

با این شرایط شما ماهانه سه میلیون و دویست و بیست و پنج هزار تومان درامد دارید که با کسر ۷۰۰ هزارتومان بابت محل نگه داری این بزها می‌شود ماهی تقریبا دومیلیون و پانصد هزار تومان. یعنی شما به اندازه یک کارمند با حقوقی خوب درآمد کسب کرده‌اید.

این فقط درآمد شیر بود، بزها در سال ۲ بار بچه به دنیا می‌آورند و بعضی وقتها دوقلو هم می‌شود که اگر سالیانه میانگین ۳۰ عدد بز به دنیا بیاید که هرکدام هم ۲.۵ میلیون تومان به فروش برسد می‌شود سالیانه ۷۵ میلیون تومان که اگر تقسیم بر ۱۲ ماه کنیم ماهانه مجموعه شما ۸.۵ میلیون تومان درامد خواهید داشت، یعنی فقط با ۱۰ بز به اندازه یک مدیر عالی‌رتبه درآمد می‌توان کسب کرد.

چگونه پولدار شویم: چند مرحله ساده برای ثروتمند شدن

آیا تا بحال با دوستان خود در این مورد گفتگو کرده‌اید که چگونه پولدار شویم؟ شاید فکر کنید به غیر از به ارث بردن یک ثروت عظیم یا برنده شدن در لاتاری، هیچ راه دیگری وجود ندارد که پولدار شوید.

اما پولدار شدن، برای آنهایی که از جوانی شروع کنند و عادات صحیحی را در خود پرورش دهند، دست یافتنی است. و هر شخصی در هر سن و سالی می‌تواند خصوصیاتی را در خود بوجود بیاورد که باعث کاهش قرض‌ها و افزایش ثروتش شود.

۷ مرحله برای پولدار شدن

۱. یک برنامه مالی برای خودتان مکتوب کنید
۲. پس انداز کنید، پس انداز، پس انداز
۳. از توانایی مالی خودتان پایین‌تر زندگی کنید
۴. استفاده از اعتبار را متوقف کنید
۵. کاری کنید که پولتان برای شما کار کند
۶. کسب و کار خود را شروع کنید
۷. از حرفه‌ای‌ها راهنمایی بگیرید

جیسون فلوری، که یک برنامه ریز حرفه‌ای مالی و موسس « Legacy Partners Financial Group» در جورجیا است می‌گوید: بدهی باعث می‌شود آدم‌ها از نظر مالی رشد نکنند. به محض اینکه وام بگیرید یا از اعتبارتان استفاده کنید و خودتان را در قرض بیندازید، برای همیشه باید بدهی‌هایتان را صاف کنید.

در ادامه این مطلب، توصیه‌های هفت گانه وی را برای اینکه چگونه پولدار شویم و چه کار کنیم تا خودمان  را روی مسیر تولید ثروت بیندازیم می‌خوانیم: او نظرش این است که باید کمتر از آنچه پول در می‌آورید خرج کنید، و یک سبک زندگی متواضعانه پیش بگیرید، و حواستان باشد که افزایش درامد نیز گولتان نزند که سبک زندگی‌تان را عوض کنید.

چگونه پولدار شویم: همه چیز به انتخاب‌های شما بر می‌گردد

چیزی که ما می‌گوییم بدین معنی نیست که باید خانه‌تان را با مبلمان چیپ و بدردنخور دکور کنید، اینترنت سرعت پایین استفاده کنید و هر شب هم نان و پنیر بخورید! اما آیا واقعا به خریدن اتومبیلی که خیلی گران است احتیاج دارید؟ یا اینکه اگر الان آن تلویزیون ۶۰ اینچ فول اچ دی را نخرید چیزی می‌شود؟

اغلب افرادی که ثروت را بر خرت و پرت‌ها ترجیح می‌دهند، پولشان را برای «آخرین و بهترین» تکنولوژی خرج نمی‌کنند. چرا که می‌دانند می‌توانند از پولشان در جای دیگری استفاده بهتری ببرند. خرید چیزی که تبدیل به بدهی شود برای آنها مایه استرس و عذاب است، چرا که آن دسته از افراد ترجیح می‌دهند پول خود را خرج خرید دارایی‌هایی کنند که در طول زمان به ارزشش افزوده شده و به ازای آنچه که سرمایه گذاری کرده‌اند برایشان آورده داشته باشد.

ما در سایت مسیر سبز همراه باشید تا شما را با ۷ مرحله آشنا کنیم. مراحلی که پاسخ سوال چگونه پولدار شویم را به شما می‌دهند.

۱. یک برنامه مالی برای خودتان مکتوب کنید

اینکه بگویید من می‌خواهم پولدار شوم کافی نیست. باید یک برنامه کاربردی برای خودتان تدوین کنید و آنرا روی کاغذ پیاده سازید. استوارت ولش از موسسه مالی The Welch Group در بیرمنگام، آلاباما می‌گوید: «اینکه برنامه‌تان را بنویسید، شما را مجبور می‌کند تا کاری انجام دهید. محاسبه کنید که چقدر لازم است پول در بیاورید، و راه‌های سرمایه گذاری‌تان چیست؟ یک برنامه صرفا تعیین هدف نیست، بلکه همه چیز است، رویای شما، اهدافتان، گزینه‌های پیش رو و راه‌های رسیدن به آنها»

۲. پس انداز کنید، پس انداز، پس انداز

نتیجه نهایی برنامه مالی شما باید به آنجا ختم شود که بتوانید با نظم و قاعده سرمایه گذاری کنید. پس به پول پس انداز کردن عادت کنید. یک حساب جدا برای مواقع ضروری بسازی و به تدریج پرش کنید، تا در روز مبادا مجبور نشوید که به پس اندازها و یا سرمایه گذاری‌هایتان دست بزنید.

۳. از توانایی مالی خودتان پایین‌تر زندگی کنید

یک بیلبورد تبلیغاتی متحرک برای لباس‌ها، کفش‌ها، عینک‌های آفتابی و جواهرات گران قیمت نباشید. همچنین نباید بگذارید که پرداختی‌های ملک یا اتومبیل شما تمام بودجه‌تان را به خودش اختصاص دهد.

۴. استفاده از اعتبار را متوقف کنید

بعضی‌ها می‌گویند برای چیزهای خوردنی و پوشیدنی، از اعتبار خود یا از کارت‌های اعتباری استفاده نکنید. این هم توصیه خوبی است، اما شما باید فراتر از این بروید. هیچ چیزی که نتوانید در ۲ یا ۳ ماه تسویه‌اش کنید را با اعتبار خود خریداری نکنید. شما تنها به یک یا دو کارت اعتباری بیشتر نیاز ندارید. اگر دستتان خالی نیست، قرض‌هایتان را بپردازید، یادتان هست که گفتیم بدهی باعث می‌شود نتوانید از نظر مالی رشد کنید؟

ولش می‌گوید: «داشتن بدهی باعث می‌شود تا جریان نقدینگی شما برای کارهای دیگری مانند سرمایه گذاری کاهش پیدا کند. در واقع اگر کسی به شما پولی قرض ندهد، وضع شما بهتر است!»

۵. کاری کنید که پولتان برای شما کار کند

پول است که پول می‌آورد، اما این بدین معنی نیست که مجبورید خیلی پول سرمایه گذاری کنید. یک حساب سرمایه‌گذاری بلند مدت افتتاح کنید و سرمایه خود را در آنجا حفظ کنید. بدین ترتیب می‌توانید هر سال بین ۱۵ تا ۲۰ درصد از سرمایه خود را سود دریافت کنید.

۶. کسب و کار خود را شروع کنید

دکتر توماس استنلی نویسنده کتاب «The Millionaire Next Door» در کتابش می‌گوید تقریبا دو سوم میلیونرها خود اشتغالی دارند، و بخش اعظمی از آنها نیز کارآفرین هستند؛ و باقی این افراد را حرفه‌ای‌هایی مانند دکترها یا مدیران مالی تشکیل می‌دهند. تقریبا اکثر ثروت کشور را کارآفرینان خلق کرده‌اند و حدودا ۸ نفر از هر ۱۰ نفر میلیونر، دارایی‌هایش را خودش ساخته است.

۷. از حرفه‌ای‌ها راهنمایی بگیرید

یک برنامه و مسیر مالی خوب، به شما کمک می‌کند تا در جای صحیح سرمایه‌گذاری کنید، و از اشتباهات قسر در روید. لازم نیست که شما کنترل سرمایه و دارایی‌های خود را به دیگری بسپارید، اما باید در چنین محیط پیچیده‌ای حداقل با یک یا چند متخصص رابطه خوبی داشته باشید.

بر اساس تحقیقات، تقریبا ۶ نفر از هر ۱۰ نفر میلیونر، برای محافظت از ثروت و دارایی‌شان از نظر و مشورت متخصصین، برنامه ریزهای مالی و مدیران مالی بهره می‌برند.

یادتان باشد که اگر نتوانستید یک برنامه ریز مالی برای مدیریت ثروت خود پیدا کنید، خیلی‌ها هستند که با خدمات «یک بار پرداخت»، برنامه شما را مرور کرده و پیشنهادات و توصیه‌هایی مبنی بر بهتر شدن آنرا ارائه می‌دهند. آیا تابحال گامی در جهت پولدار شدن برداشته‌اید؟ در حال حاضر چقدر پس انداز کرده‌اید؟ یا چه دارایی‌هایی را برای خودتان تملیک کرده‌اید؟ فراموش نکنید که این مطلب را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارید.

مجموعه ای از بهترین آهنگ های انگیزشی و مثبت شاد

دانلود آهنگ های انگیزشی و مثبت روانشناسی و انرژی بخش موفقیت و شاد

 

دانلود آهنگ درمان افسردگی

مجموعه ای از بهترین آهنگ های انگیزشی و مثبت شاد را گردآوری کردیم. امیدواریم حال دلتان خوب باشد.

کالکشن آهنگ روانشناسی که برای افسردگی بسیار خوبه و بهتون امید و انگیزه میده

 

 

 

1

2

3

4

5

6

 

منتظر آهنگ های بعدی باشید…

چه کسب و کاری برای من مناسب است؟

سلام به دوستان سایت مسیر سبز, در این ویدیو استاد یزدان مهربانی توضیح میدن که چه کسب و کاری برای ما مناسب است و چطور میتونیم توی اون موفق بشیم؟

شاید این سوال خیلی از شماها باشه پس ازتون میخوام که با دقت این ویدیو رو تماشا کنید و نکات اون رو در کسب و کارتون رعایت کنید تا به موفقیت و ثروت برسید.

 

      زمان ویدئو: 5:45 دقیقه                 حجم:   MB 20

چگونه پولدار شویم؟

5 راه رسیدن به ثروت زیاد

رسیدن به ثروت و مال زیاد هیچ وقت دیر نیست برخی افراد توانایی های خود را دست کم می گیرند و با این فکر که ما توان رسیدن به ثروت و داشتن مال زیاد را نداریم گذران زندگی می کنند .

 

اما رسیدن به ثروت هیچ وقت رویا نیست با روش های اصولی که در این بخش از سایت مسیر سبز دنبال می کنید سعی در رسیدن به ثروت زیاد داشته باشید و به اهداف خود دست پیدا کنید .

 

5 گام ساده تا رسیدن به 1 میلیارد اول

آیا وقتی به کسب یک میلیارد اول فکر می‌ کنیم، هدفی دور از دسترس به‌ نظر می‌ رسد؟ آیا این چیزی است که می‌ خواهیم انجام دهیم ولی نمی‌ توانیم به آن برسیم؟ این دقیقاً مشابه موردِ آقای رایان موران است، او هم تا تولد ۲۶ سالگی‌ اش که اولین یک میلیارد را کسب کرد همین وضع را داشت. امروز، در ۲۸ سالگی کسب‌ و کارش تقریباً ۵۰۰۰۰۰ دلار در ماه درآمدزایی می‌ کند.

 

کنجکاو بودم بدانم چه تغییری رخ داد که باعث شد چنان آدم جوانی فقط ظرف چند سال، از رویای کسب نخستین میلیارد به یک مولتی میلیاردر تبدیل شود. “کسب یک میلیارد اول آسان است اگر این ۵ کار را انجام بدهید.

1- اطراف‌ مان را از آدم‌ هایی پر کنیم که ذهن‌ مان را باز می‌ کنند

از زمانی که رایان یک پسربچه بود، رویای مالکیت کلیولند ایندینز را داشت. و حالا در دهه‌ ی دوم زندگی‌ اش، فهمیده است که برای تبدیل این رویا به واقعیت باید تقریباً ۵۰۰ میلیارد پول در بیاورد. برای بیشتر مردم، فکر داشتن ۵۰۰ میلیارد پول نقد و خرید یک تیم ورزشی چیزی ورای امکان و تصور است. برای رایان هم همین‌ گونه بود تا زمانی که اطراف‌ اش را با آدم‌ هایی پر کرد که تازگی به آن سطح درآمدی رسیده بودند.

 

او توضیح می‌ دهد که، “با داشتن آدم‌ هایی در آن سطح به عنوان مشاورمان می‌ توانیم تصور کنیم رسیدن به چنان هدفی مستلزم چه چیزهایی است، آنها می‌ توانند به ما بگویند دقیقاً چه‌ کار باید بکنیم. این ممکن است فقط یک تغییر جزئی در بخشی از کسب‌ و کارمان باشد، ولی ناگهان می‌ بینیم چیزی که فکر می‌ کردیم به طور بالقوه ناممکن باشد رنگ واقعیت به خود گرفته است.”

 

 

این ابهام‌ زدایی از مفهوم “ناممکن” بود که او را ترغیب کرد رویدادی زنده را میزبانی کند و آدم‌ هایی را گرد هم بیاورد تا همه باهم او را برای رسیدن به هدفش که کمک به نسل بعدی کارآفرینان بود یاری دهند.

 

رویای شما چیست؟ همان رویایی که آنقدر بزرگ است که فکر تحقق آن ناممکن به نظر می‌ رسد و حتی ممکن است شما را بترساند؟ آیا فکر می‌ کنید اگر گروهی از مشاوران در کنارتان بودند که به تازگی به سطح هدف شما رسیده اند، احتمال تحقق آن هدف راحت‌ تر می‌ شد؟ اگر چنین است، برای ارتباط برقرار کردن با آنها اقدامی بکنید، و بگذارید باقی راه را راهنمای شما باشند.

 

2-”ناممکن” را از نو تعریف کنیم

همین که اطراف‌ مان را با آدم‌ های درست پر می‌ کنیم، لازم خواهد شد که روی به‌ روز کردن طرز فکرمان هم کار کنیم. بخشی از آن ما را ملزم می‌ کند باورهای محدودکننده‌ ی‌ مان را بشناسیم و آن افکار را از نو تعریف کنیم.

 

رایان می‌ گفت، “وقتی فکر می‌ کنیم چیزی ناممکن به نظر می‌ رسد، بدانیم قصه‌ ای که ما برای خودمان سر هم کرده‌ ایم باعث می‌ شود آن را ناممکن قلمداد کنیم و نه خود عمل. پس موضوع فقط بازنویسی قصه‌ است.

 

برای بازنویسی قصه‌ ی‌ مان، از خودمان بپرسیم، “چه چیزهایی در زندگی من هست که مرا می‌ ترساند و جلوی اقدام مرا می‌ گیرد؟ آیا این اقدام کردن است که واقعاً مرا می‌ ترساند، یا تنها درک اشتباه است که مرا باز می‌ دارد؟ به‌ رغم وجود آن ترس چگونه می‌ توانم اقدام کنم و پیش بروم؟”

 

3- ارزش‌ های غیرمنتظره بی آفرینیم

درِ توانایی ما در افزایش درآمدمان بر پاشنه‌ ی توانایی‌ مان در آفرینش ارزش‌ های غیرمنتظره می‌ چرخد. بیشتر آدم‌ ها فکر می‌ کنند تنها راهی که می‌ توانند بر ارزش دارایی‌ شان بیفزایند سخت تر کارکردن و تبادل پول است.

 

این طرز فکری کوتاه بینانه است. ما از طریق ارتباطاتی که می‌ توانیم تشکیل ‌دهیم، زمانی که می‌ توانیم تخصیص دهیم و مشکلاتی که می‌ توانیم رفع کنیم، ارزش غیرمنتظره ارائه می‌ دهیم.

 

فرصت‌ های بزرگ وقتی به ما رو می‌ کنند که با آدم‌ های درست رابطه برقرار می‌ کنیم، وقت‌ مان را در مؤثرترین فعالیت‌ ها صرف می‌ کنیم و کسی هستیم که مشکلات را حل می‌ کند. آن طرز فکر قدیمی را دور بریزیم که باید سخت‌ تر کار کنیم یا شغل پردرآمدتری پیدا کنیم، و عادت به کار بستن این سه چیز را در زندگی روزمره‌ ی‌ مان توسعه دهیم.

 

4- مشتریان‌ مان را عاقلانه انتخاب کنیم

از راههای رسیدن به پول و راحت‌ ترین راه برای سریع‌ تر پیمودن مسیر دست‌ یابی به یک میلیارد اول تغییرات بیش‌ تر در محصولات و خدمات‌ مان است. ولی وقتی به کسی می‌ گوییم قیمت‌ ها را افزایش بدهد، آنها اغلب پا پس می‌ کشند و می‌ گویند بازار گنجایش چنین افزایش قیمت‌ هایی را ندارد. این همان جایی است که باید مشتری‌ مان را عاقلانه انتخاب کنیم.

 

قیمتی که یک مشتری مایل است بپردازد مستقیماً به میزان ارزشی بستگی دارد که دریافت می‌ کند. اگر خدمات‌ مان موجب افزایش فروش ۱۰ درصدی برای شرکتی می‌ شود که یک میلیارد عایدات می‌ دهد، پس ما ۱۰۰ میلیارد ارزش آفرینی کرده‌ ایم.

 

اگر همان افزایش ۱۰ درصدی در یک شرکت ۱۰۰ میلیاردی انجام بگیرد ارزش‌ مان به صورت اساسی بالاتر می‌ رود. آیا شرکت اول به ما ۲۵۰ میلیارد به خاطر خدمات‌ مان پرداخت می‌ کند؟ ابدا! دومی چطور؟ کاملاً امکان‌ پذیر است.

 

بعضی‌ وقت‌ ها آنچه سد راه یک رشد اساسی می‌ شود ما یا محصول‌ مان نیستیم. مشتریانی هستند که هدف خود قرار داده‌ ایم.

 

رایان با پرداخت بهای زیادی این درس را آموخت. چندسالی مدل کسب‌ و کاری‌ اش را به آدم‌ هایی درس می‌ داد که می‌ خواستند شرکت‌ های خودشان را راه بیندازند و ۱۰ میلیون برای ارائه‌ ی این اطلاعات شهریه می‌ گرفت. چندسال بعد، یکی از دانشجویان‌ اش دقیقاً همان مطالب را درس می‌ داد ولی گروه متفاوتی را هدف خود قرار داده بود و از آنها ۱۰۰ میلیون شهریه می‌ گرفت.

 

رایان پی برد به‌ جای آنکه خودش را به عنوان یک راه‌ حل در معرض ارتباط با بخش نخبه‌ ی بازار قرار دهد و قیمت‌ هایش را مطابق با آنها تنظیم کند، تا آنجا که ممکن بوده است برای رسیدن به بازار هدفش به هیچ کس جواب رد نداده است.

و نتیجه؟ او یک گروه منتخب پیدا کرد که حاضر بودند ۵۰ برابر بیش‌ تر از نرخ‌ های پایه‌ ی او پول بپردازند. اگر مشتریان‌ مان را عاقلانه انتخاب کنیم راه رسیدن به یک میلیارد را بسیار آسان‌ تر می‌ کنیم.

 

5- برای بلندمدت سرمایه‌ گذاری کنیم

آدم‌ های بسیاری به دنبال پیروزی سریع و آسان هستند. هرچند شاید برای عده‌ ای این کار جواب بدهد، متوجه خواهیم شد که وقتی برای بلندمدت سرمایه‌ گذاری می‌ کنیم نتایج بسیار سریع‌ تر حاصل می‌ شوند.

 

من فقط راجع‌ به سهام و مستغلات صحبت نمی‌ کنم. راجع‌ به نحوه‌ ی صرف وقت‌ مان، آدم‌ هایی که استخدام می‌ کنیم، رابطه‌‌ هایی که برقرار می‌ کنیم، محصولاتی که توسعه می‌ دهیم و ساختار شرکت‌ مان صحبت می‌ کنم. تمام این‌ ها سرمایه‌گذاری هستند.

 

مادامی که رایان سعی می‌ کرد کسب‌ و کارش را توسعه بدهد، متوجه شد کشمکش‌ هایش به خاطر تصمیم گیری‌ های کوتاه‌ مدت است. سپس آگاهانه تصمیم گرفت روی آن‌ چه بهترین گزینه برای تمرکز بلندمدت است تمرکز کند. در نتیجه، توانست مشتریان بهتری را جذب کند و توانست عملاً خدمات‌ دهی کند و بر ارزش واقعی بیفزاید، که به او اجازه داد قیمت‌ ها را بالاتر ببرد.

 

در اینجا بود که از مرز یک میلیارد عبور کرد. به خاطر نداشتن برنامه‌ ریزی برای مدت زمان کافی و پایه‌ ریزی کوتاه‌ مدت موفقیت، چقدر پول از دست می‌ دهیم؟ این ۵ گام را به کار ببندیم و خواهیم دید کسب یک میلیارد اول از آن چیزی که اول فکر می‌ کردیم آسان‌ تر است.